Gmina Nowe Miasto Lubawskie Logo: Gmina Nowe Miasto Lubawskie Natura Możliwości Ludzie

Wizyta wójta w rosyjskim mieście Sowieck

Ilustracja do informacji: Wizyta wójta w rosyjskim mieście Sowieck
W poprzednim tygodniu Wójt Gminy wraz z pracownikami wizytował Sowieck w Obwodzie Kaliningradzkim. Celem podróży było ustalenie budżetu projektu obu partnerów - Miasta Sowieck i Gminy Nowe Miasto Lubawskie, co wiąże się z Programem Transgranicznym Polska - Rosja  2014-2020.
 
 
 
 
 
Wspólne plany inwestycyjne
 
Przypomnijmy, że Gmina Nowe Miasto Lubawskie w zakresie projektu wnioskować będzie o przeznaczenie środków na budowę kanalizacji sanitarnej i oczyszczalni ścieków w Jamielniku, natomiast strona rosyjska m.in. na budowę sieci kanalizacji sanitarnej pod dnem rzeki Tylża, która ma swe ujście  w rzece Niemen.
 
 
W wyniku rozmów ustalono, iż całym budżetem projektu strony podzielą się po połowie, tj. kwotą po 5 mln zł na stronę. Wnioskodawcą w imieniu partnerów będzie Gmina Nowe Miasto Lubawskie jako partner wiodący w projekcie, w związku z czym po polskiej stronie będzie leżał obowiązek aplikowania w Programie Transgranicznym Polska - Rosja  2014-2020. Oczywiście wszystkie materiały dotyczące inwestycji w Sowiecku partner rosyjski zobowiązany będzie przed złożeniem wniosku przekazać samorządowi Gminy Nowe Miasto Lubawskie.
 
 
 
 
 
Zrealizowane inwestycje i ciekawe miejsca
 
Przedstawiciele miasta Sowieck zaprezentowali delegacji polskiej zrealizowane w ostatnich latach inwestycje, tj.: nowoczesną oczyszczalnię ścieków, centrum sportowo-rekreacyjne skupiające w jednym miejscu m.in.: kino, basen, siłownię, lodowisko, kręgielnię. Pokazali również okazały architektonicznie most graniczny (Rosja - Litwa) Królowej Luizy i park miejski.
 
 
 
Wyjazd był rewizytą. W styczniu władze gminy gościły w urzędzie delegację rosyjską. (http://gminanml.pl/PL/3009/654/Gmina_NML_stara_sie_o_dofinansowanie_w_ramach_Programu_Polska-Rosja_2014-2020/k/ )
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Data utworzenia: 27.03.2018
  • Autor:Agata Nowicka

Zobacz także