Gmina Nowe Miasto Lubawskie Logo: Gmina Nowe Miasto Lubawskie Natura Możliwości Ludzie

Aktualności dla turysty

Trasy nordic walking i Małe Granty Sołeckie dla Lekart

Ilustracja do informacji: Trasy nordic walking i Małe Granty Sołeckie dla Lekart
Środki na realizację przedsięwzięć inwestycyjnych w ramach konkursu: „Małe Granty Sołeckie Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego” w 2018 roku (II nabór) trafią na rzecz Lekart!
 
 
 
Warunkiem uczestnictwa w konkursie było przygotowanie wniosku przez sołectwo. Gmina Nowe Miasto Lubawskie była formalnym wnioskodawcą, jednakże to mieszkańcy wsi z sołtysem na czele zdecydowali na co chcieliby przeznaczyć potencjalnie dofinansowanie.
 
 
 
 
„Nordic Walking w Lekartach” to projekt Lekartczan, którego głównym celem jest wytyczenie sieci tras na terenie miejscowości, służących do uprawiania nordic walking, a także dla: biegaczy, wędrowców pieszych i rowerzystów. To także propagowanie zdrowego stylu życia, a w przyszłości rozwój agroturystyki w Lekartach.
 
 
Łączny koszt projektu wynosi tyle ile uzyskana dotacja, czyli 8 tys. zł. W ramach zadania zostaną zamontowane dwie tablice informacyjne (w punkcie startu tras oraz w miejscu wypoczynku nad jeziorem), stół oraz dwie ławy. Dodatkowo trasa zostanie oznakowana piętnastoma drewnianymi słupkami informacyjnymi.
 
 
 
 
Ogółem o konkursie
 
Ideą konkursu jest promowanie działań z zakresu modernizacji terenów wiejskich i wspieranie przedsięwzięć inwestycyjnych wpływających na zwiększenie poziomu zaangażowania społeczności lokalnych na obszarach wiejskich. Dofinansowanie w wysokości do 8 tys. zł otrzymały projekty zgłoszone przez gminy i realizowane w sołectwach na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Podpisanie umów odbędzie się w najbliższy czwartek w Olsztynie.
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Data utworzenia: 05.09.2018
  • Autor:Agata Nowicka

Zobacz także