Gmina Nowe Miasto Lubawskie Logo: Gmina Nowe Miasto Lubawskie Natura Możliwości Ludzie

Aktualności

14.12.2018

Uwaga Przedsiębiorcy!

Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna zmienia zasady działania. Weszły w życie nowe przepisy (Ustawa z 10 maja 2018 r. w sprawie pomocy publicznej udzielanej niektórym...
Ilustracja do informacji: SKS on Tour – Nowe Miasto Lubawskie
13.12.2018

SKS on Tour – Nowe Miasto Lubawskie

7 grudnia 2018 roku w nowomiejskiej hali MOSiR odbyła się wojewódzka impreza Szkolnego Związku Sportowego pod nazwą "SKS on Tour". Nie były to tradycyjne zawody sportowe,...
12.12.2018

Prognoza niebezpiecznych zjawisk - woj. warmińsko-mazurskie

UWAGA! Prognoza niebezpiecznych zjawisk. Dziś w nocy możliwe oblodzenia nawierzchni.
Ilustracja do informacji: Turniej Grand Prix w warcabach zakończony
12.12.2018

Turniej Grand Prix w warcabach zakończony

Zakończył się Cykl Turniejów Grand Prix o Puchar Wójta Gminy Nowe Miasto Lubawskie w warcabach 64 polowych. Głównym organizatorem była sekcja warcabowa Gminnego...
Ilustracja do informacji: Karolina Palczewska z promocją swojej książki w jamielnickiej bibliotece
12.12.2018

Karolina Palczewska z promocją swojej książki w jamielnickiej bibliotece

Karolina Palczewska z promocją swojej książki w jamielnickiej bibliotece Karolina Palczewska - mieszkanka Ząbrowa jest autorką książki pt. „Powstanie Warszawskie...
Ilustracja do informacji: W jamielnickiej bibliotece „dzieci lubią misie, misie lubią dzieci…”
11.12.2018

W jamielnickiej bibliotece „dzieci lubią misie, misie lubią dzieci…”

W jamielnickiej bibliotece „dzieci lubią misie, misie lubią dzieci…” 116.urodziny Pluszowego Misia w jamielnickiej bibliotece, jak zawsze były huczne.:) Z roku na rok...
30.11.2018

Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych

Załączniki

UWAGA! Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych

Ilustracja do informacji: Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku - XIX edycja turnieju cd.
30.11.2018

Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku - XIX edycja turnieju cd.

Za nami drugi dzień finału powiatowego turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”!

W środę 28 listopada 2018 r. w nowomiejskiej Hali MOSiR mogliśmy podziwiać najlepsze zespoły w powiecie nowomiejskim w kategoriach U-12 dziewcząt i U-12 chłopców. Koordynator finału powiatowego z ramienia PZPN Jarosław Roszkowski złożył następującą relację z tego wydarzenia"
"Tradycyjnie turniej otworzyli zaproszeni goście: Wicestarosta Powiatu Nowomiejskiego – Jerzy Czapliński, Wójt Gminy Kurzętnik – Wojciech Dereszewski, Wójt Gminy Nowe Miasto Lubawskie – Tomasz Waruszewski, Wójt Gminy Grodziczno – Tomasz Szczepański oraz Dyrektor Społecznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Tylicach – Ewa Wodara.
W kategorii U-12 dziewcząt  awans do finału powiatowego uzyskały drużyny: SP Brzozie Lubawskie, SP Mroczno, SP 2 Nowe Miasto Lubawskie oraz SSP Tylice.
Ze względów zdrowotnych zawodniczek w dzisiejszym turnieju zabrakło zespołów  z Brzozia Lubawskiego i Nowego Miasta Lubawskiego. Więc w meczu finałowym zagrały drużyny z Mroczna i Tylic. Mecz początkowo był wyrównany, ale później inicjatywę przejęły tyliczanki. Po bardzo ładnej składnej akcji Lange – Nadolska – Lendzion, ta ostatnia zdobyła bramkę jak się później okazało jedyną i zwycięską dla drużyny SSP Tylice. Wiktoria Lendzion, bo o niej mowa zdobyła swoją 98 bramkę w 43 oficjalnym meczu turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” w XV, XVI, XVII, XVIII i XIX edycji finałów gminnych, powiatowych, wojewódzkich i ogólnopolskiego. Na uznanie zasłużyła bramkarka z drużyny SP Mroczno ponieważ już do końca meczu nie wpuściła bramki, choć tyliczanki wielokrotnie próbowały ją pokonać w sytuacjach sam na sam i strzałami z dystansu.
W kategorii U-12 chłopców udział wzięli wszyscy mistrzowie finałów gminnych i miejskiego naszego powiatu nowomiejskiego: SP Krotoszyny, SP Marzęcice, SP Mroczno, SP 1 Nowe Miasto Lubawskie i SSP Tylice.
Turniej w tej kategorii rozegrany został systemem „każdy z każdym” więc mogliśmy podziwiać najlepszych zawodników w 10 meczach. Poziom gry w większości spotkań był bardzo wysoki i wyrównany, często, bo aż w siedmiu meczach wynik kończył się „tylko” 1:0 Do samego końca czekaliśmy, żeby wyłonić zwycięzcę turnieju, bo faworytów było kilku. Ostatecznie zwyciężyli zawodnicy SP 1 Nowe Miasto Lubawskie (3 zwycięstwa i 1 remis), przed zawodnikami z drużyn SP Mroczno (3 zwycięstwa i 1 porażka), SP Krotoszyny, SP Marzęcice i SSP Tylice.
Mistrzowie finału powiatowego XIX edycji turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku":
- kategoria U-12 dziewczęta: SSP TYLICE
- kategoria U-12 chłopcy: SP 1 NOWE MIASTO LUBAWSKIE
Najlepszą zawodniczką turnieju U-12 dziewcząt została: Sandra Witkowska (SP Mroczno).
Najlepszym zawodnikiem turnieju U-12 chłopców został: Bartosz Dąbrowski (SP 1 Nowe Miasto Lub.)
Nagrody dla najlepszych zawodników, dyplomy dla zawodników i drużyn oraz puchary ufundowali: Polski Związek Piłki Nożnej i Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej.
 
Dziękuję zaproszonym gościom za przyjecie zaproszenia i udział w turnieju, my wiemy ile macie obowiązków każdego dnia, ale cieszmy, że znaleźliście czas na wspieranie i kibicowanie młodym utalentowanym zawodniczkom i zawodnikom reprezentujących wasze gminy w finale powiatowym największego piłkarskiego turnieju dla dzieci w Polsce i w Europie.
 
Dziękuje trenerom, nauczycielom wychowania fizycznego, dyrektorom szkół, rodzicom, mojemu "sztabowi organizacyjnemu" i przede wszystkim zawodnikom i zawodniczkom za zaangażowanie podczas finałów gminnych, finału miejskiego i finału powiatowego.
 
Dziękuję również dyrektorowi MOSiR-u za użyczenie hali, sędziemu Panu Arkadiuszowi za dwa dni sędziowania oraz paniom, które sprawowały opiekę medyczną Pani Grażynie i Pani Iwonie."
 
 
 

Galeria zdjęć

30.11.2018

Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych

Załączniki

Uwaga! Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych

Ilustracja do informacji: Szansa dla sportowców
30.11.2018

Szansa dla sportowców

Załączniki

Program Stypendialny Natalii Partyki


Sportowcy w wieku od 17 do 22 lat, którzy osiągają wysokie wyniki w sporcie na poziomie klasy sportowej odpowiedniej do ich kategorii wiekowej, w dyscyplinach indywidualnych lub grach zespołowych, w dyscyplinach olimpijskich lub paraolimpijskich mogą starać się o stypendium sportowe Natalii Partyki. Więcej informacji w załączniku.