Gmina Nowe Miasto Lubawskie Logo: Gmina Nowe Miasto Lubawskie Natura Możliwości Ludzie

Jubileusz 50- i 60-lecia pożycia małżeńskiego.

Ilustracja do informacji: Jubileusz 50- i 60-lecia pożycia małżeńskiego.
Pierwsza, druga, dziesiąta…każda rocznica ślubu jest ważna i powinna być świętem. W środę, 23 stycznia, Wójt Gminy Nowe Miasto Lubawskie gościł pary, które obchodziły jubileusz 50- i 60-lecia pożycia małżeńskiego. Podczas spotkania Państwo Elżbieta i Zygfryd Kurnikowscy nagrodzeni zostali Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznawanym przez Prezydenta RP, jako nagroda uznania za 50 lat wspólnego życia. Państwo Gertruda i Kazimierz Neumann, Weronika i Stanisław Magierek, oraz Marianna i Gerard Zedlewscy obchodzili 60-tą rocznicę ślubu. Włodarz gminy wręczył im listy gratulacyjne. Wszystkie pary otrzymały też piękne bukiety kwiatów oraz upominki.
Spotkanie przebiegło w niezwykle serdecznej ale i wzruszającej atmosferze. Po wzniesieniu toastu przyszedł czas na wspomnienia. Każda z par bardzo chętnie podzieliła się swoimi historiami. Spotkanie zdominowały opowieści pełne humoru i anegdot. Podczas nielicznych chwil refleksji zastanawiano się, dlaczego w obecnych czasach coraz trudniej jest wytrwać młodym osobom w przysiędze małżeńskiej, mimo iż wydawać by się mogło, że żyje się teraz dużo łatwiej i wygodniej.
Wszystkim parom serdecznie dziękujemy za przybycie. Życzymy Wam, abyście dalej szli przez życie trzymając się mocno za ręce – zawsze uśmiechnięci, zawsze razem, zawsze pewni swoich uczuć!
Parom, które z różnych powodów nie mogły uczestniczyć w spotkaniu, wójt Tomasz Waruszewski wręczy medale podczas indywidualnych spotkań.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Data utworzenia: 28.01.2019
  • Autor:Sabina Rezmer

Zobacz także