Gmina Nowe Miasto Lubawskie Logo: Gmina Nowe Miasto Lubawskie Natura Możliwości Ludzie

„Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” – XIX edycja turnieju

Ilustracja do informacji: „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” – XIX edycja turnieju
W dniu 26 listopada 2018 r. odbył się w nowomiejskiej Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji  finał powiatowy największego turnieju piłkarskiego dla dzieci w Polsce i w Europie "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" w kategorii U-8 i U-10!
Zawodników przywitali i oficjalnie otworzyli turniej zaproszeni goście: Wicestarosta powiatu nowomiejskiego - Jerzy Czapliński, Wójt Gminy Nowe Miasto Lubawskie - Tomasz Waruszewski i Wójt Gminy Kurzętnik - Wojciech Dereszewski.
W turnieju udział wzięło 9 drużyn, byli to mistrzowie finałów gminnych i miejskiego z terenu powiatu nowomiejskiego z następujących szkół podstawowych: Bratian, Nowe Miasto Lubawskie, Marzęcice, Nowe Grodziczno i Tylice.
Po trzygodzinnej rywalizacji zostały wyłonione zwycięskie drużyny, które będą reprezentowały powiat nowomiejski w finale wojewódzkim.

Mistrzowie finału powiatowego
Mistrzowie finału powiatowego XIX edycji turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku":
- kategoria U-8 dziewczęta: SSP TYLICE

- kategoria U-8 chłopcy: SSP TYLICE (w finale zwyciężyli 2:0 z drużyną SP 2 Nowe Miasto Lubawskie)
Najlepszym zawodnikiem w tej kategorii został: Jacek Marszelewski (SSP Tylice)

- kategoria U-10 dziewczęta: SSP TYLICE (w finale zwyciężyli 3:0 z drużyną SP Nowe Grodziczno)
Najlepszą zawodniczką w tej kategorii została zdobywczyni wszystkich trzech bramek - Aleksandra Gosik (SSP Tylice)

- kategoria U-10 chłopcy: SP BRATIAN (zwyciężyli we wszystkich trzech meczach fazy grupowej: 1:0 z SP 2 Nowe Miasto Lubawskie, 2:1 z SP Marzęcice, 3:0 z SP Nowe Grodziczno)
Najlepszym zawodnikiem tej kategorii został: Wojciech Skubaja (SP Bratian)

Nagrody dla najlepszych zawodników, dyplomy dla zawodników i drużyn oraz puchary ufundowali: Polski Związek Piłki Nożnej i Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej.

Dziękuję zaproszonym gościom za przyjęcie zaproszenia i udział w turnieju. Już w środę gramy w kategorii U-12 chłopcy i U-12 dziewczęta, gdzie udział zagwarantowało sobie 9 drużyn.