Gmina Nowe Miasto Lubawskie Logo: Gmina Nowe Miasto Lubawskie Natura Możliwości Ludzie

Pomaganie jest dziecinnie proste!

Ilustracja do informacji: Pomaganie jest dziecinnie proste!
 
     Już w najbliższą niedzielę odbędzie się 27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku pieniądze przeznaczone zostaną na zakup nowoczesnego sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Podobnie jak w latach poprzednich do akcji WOŚP przyłączyły się wszystkie szkoły z terenu gminy Nowe Miasto Lubawskie. Niektóre sztaby prężnie działają już od poniedziałku!
Przedstawiamy harmonogram spotkań.
 
11 stycznia
- piątek
- W Zespole Szkół w Bratianie  od poniedziałku – można kupować ciasta, popcorn, odbywają się seanse filmowe dla uczniów.
Odbędzie się uczniowski Charytatywny Turniej Piłki Nożnej, z którego „wpisowe” przeznaczone zostanie na WOŚP.
- W Szkole Podstawowej w Gwiździnach o godz. 16.00 odbędzie się gwiazdka szkolna. W programie zaplanowano licytację fantów, pokazy artystyczne uczniów oraz kawiarenkę ze słodkościami.
- w Szkole Podstawowej w Skarlinie zaplanowano pierwsze kwesty na terenie placówki. Datki zbierane będą również podczas zabawy karnawałowej w Domu Rolnika.
 
 
13 stycznia –
niedziela
- w Bratianie Wolontariusze z puszkami będą zbierać datki na terenie miejscowości już od godziny 9.00. Na godzinę 10.00 zaplanowano Charytatywny Turniej Piłki Nożnej. Tym razem zmierzą się drużyny LZS-ZS Bratian. Od godziny 16.00 w budynku szkoły zaplanowano mnóstwo atrakcji, m. in.: występy artystyczne uczniów, ściankę wspinaczkową, turniej szachowy i warcabowy, fotobudkę, kawiarenkę i kiermasz rozmaitości. Nie zabraknie również licytacji fantów. Orkiestrowe granie zakończy się w klimacie popowych coverów wykonywanych przez zespół Messenger.
-w Tylicach o godz. 14.00 w świetlicy wiejskiej odbędzie się przedstawienie pt. „Jaś i Małgosia” w wykonaniu uczniów szkoły. O rozrywkę zadba także grupa cyrkowa SMILE. Punkt obowiązkowy – licytacja fantów.
- w Szkole Podstawowej w Radomnie odbędą się zabawy przy muzyce,  kwesta i licytacja fantów, czynna też będzie kawiarenka.
- w Gwiździnach  na terenie miejscowości od rana przeprowadzana będzie kwesta.
- w Jamielniku i Gryźlinach kwestować będą uczniowie, nauczyciele oraz harcerze z IV Drużyny Harcerskiej im. Fryderyka Chopina. Ponadto po trzeciej mszy świętej w kościele w Jamielniku wystawione będą jasełka.
 
 
 
         Uwaga! Na licytacje przeznaczono wiele atrakcyjnych fantów: vouchery na różnego rodzaju usługi (np. manicure), naukę jazdy na kucykach, meble. Osoby, które mają ochotę na nieco mniej formalne spotkanie z wójtem Tomaszem Waruszewskim, mogą wylicytować karnet na dwie godziny wspólnych zjazdów na nartach.
Zachęcamy wszystkich Mieszkańców aby przyłączyli się do „orkiestrowego grania”. Wśród tylu zaproponowanych atrakcji na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Być może uda się nam ustanowić nowy rekord zebranej kwoty?

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Data utworzenia: 10.01.2019
  • Autor:Sabina Rezmer

Zobacz także