Gmina Nowe Miasto Lubawskie Logo: Gmina Nowe Miasto Lubawskie Natura Możliwości Ludzie

Spotkanie wigilijne w Bratianie

Ilustracja do informacji: Spotkanie wigilijne w Bratianie
Święta Bożego Narodzenia to czas wielkiej radości, dlatego nikt nie powinien spędzać ich samotnie.
Tradycyjnie więc, jak co roku, Gmina Nowe Miasto Lubawskie na kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia zorganizowała wigilię dla osób starszych i samotnych z terenu gminy Nowe Miasto Lubawskie. Niestety zdarza się, iż uroczystość ta jest dla wielu jedyną okazją do spotkania się przy tradycyjnym stole wigilijnym, porozmawiania z sąsiadami, złożenia sobie życzeń i podzielenia się opłatkiem.
W środę 19 grudnia spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą w Kościele pw. Św. Alberta Chmielowskiego w Bratianie, następnie świąteczne tradycje wigilijne kontynuowano w auli Zespołu Szkół im. Rodu Działyńskich. Zebrani przełamali się opłatkiem, przekazując sobie przy tym życzenia. Po wspólnym posiłku przyszedł czas wesołego kolędowania i rozmów. O oprawę muzyczną zadbał pan Sławomir Sieński oraz zespół Rakowianki i pani Magdalena Waszkiewicz.
 
Organizatorami spotkanie byli: Urząd Gminy Nowe Miasto Lubawskie, Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Nowe Miasto Lubawskie, Gminne Centrum Kultury w Mszanowie, Ksiądz Proboszcz Edward Barański z Parafii pw. Św. Brata Alberta Chmielowskiego, Zespół Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie, sołtysi.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Data utworzenia: 20.12.2018
  • Autor:Sabina Rezmer

Zobacz także